Karaismailoğlu ha partecipato alla cerimonia inaugurale della linea del tram Anafartalar YHT

La linea del tram Karaismailoglu anafartalar yht ha partecipato alla cerimonia di posa della fondazione
La linea del tram Karaismailoglu anafartalar yht ha partecipato alla cerimonia di posa della fondazione

Adil Karaismailoğlu, Ministro dei trasporti e delle infrastrutture, è stato oggi a Kayseri per partecipare alle cerimonie rivoluzionarie del nuovo terminal dell'aeroporto di Kayseri e della linea del tram Anafartalar-YHT, che aggiungeranno forza alla potenza della rete di trasporto.


Il ministro Karaismailoğlu ha dichiarato: “Stiamo implementando due giganteschi progetti che rafforzeranno la rete di trasporti di Kayseri. Negli ultimi 18 anni abbiamo investito oltre 6 miliardi e 346 milioni di lire per le infrastrutture di trasporto e comunicazione di Kayseri. Introdurremo Kayseri alla ferrovia ad alta velocità ”, ha detto.

Bakan Karaismailoğlu, bugün bir dizi ziyarette bulunmak için Kayseri’deydi. İlk olarak projesi tamamlandığında XNUMX milyon yolcuya hizmet verecek olan Kayseri Havalimanı’nın yeni terminal binasının temel atma törenine katılan Karaismailoğlu, daha sonra yüzde XNUMX yerlilik oranıyla üretilecek XNUMX adet tramvay aracını da temin edileceği Anafartalar-YHT Tramvay hattının temel atma törenine katıldı.

“Kayseri’yi hızlı demiryolu ile tanıştıracağız”

Kayseri Havalimanı yeni terminal binasının temel atma töreninde konuşan Bakan Karaismailoğlu, son XNUMX yılda Kayseri’nin ulaşım ve iletişim altyapısı için XNUMX milyar XNUMX milyon liranın üzerinde yatırım yaptıklarını söyledi. Karaismailoğlu, “Kayseri’nin XNUMX yılına kadar sadece XNUMX kilometre bölünmüş yolu vardı, XNUMX yılda XNUMX kilometreye çıkardık. Şu anda yaklaşık XNUMX milyar lira bedel ile XNUMX ayrı karayolu projemiz de devam ediyor. Karayollarında olduğu kadar Kayseri’nin demiryolu ulaşımının gelişmesi içinde birçok yatırım gerçekleştiriyoruz. Kayseri’yi hızlı demiryolu ile tanıştıracağız. Yerköy-Kayseri Yüksek Hızlı Demiryolu Projesi ile Ankara – Sivas YHT hattına bağlantılı olarak XNUMX km uzunluğundaki Yerköy-Şefaatli-Kayseri arasına inşa edeceğiz” açıklamasında bulundu.

“Yeni terminal binası yılda XNUMX milyon yolcuya hizmet verecek”

Kayseri’de XNUMX yılında XNUMX bin XNUMX ulan uçuş trafiğinin, XNUMX yılında XNUMX binin üzerine çıktığını belirten Bakan Karaismailoğlu, “XNUMX bin olan yolcu sayısı ise XNUMX milyon XNUMX bini aştı. XNUMX yılından bu yana uçuş trafiğinde yaklaşık XNUMX kat, yolcu sayısında ise XNUMX kat artış oldu. Yeni bir iç hatlar terminali yapma ihtiyacı doğdu. Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait XNUMX bin metrekarelik arazinin de Devlet Hava Meydanları İşletmesine tahsisi ile birlikte, çağa uygun, modern ve estetik bir mimariye sahip, yeni bir terminal binası inşa edeceğiz. Mevcut dış hat ve iç hat terminal binalarını da birleştirip, restore ederek, daha büyük ve modern bir Dış Hatlar Terminal binasına dönüştüreceğiz” dedi. Karaismailoğlu, projenin tamamlanmasıyla birlikte Kayseri’nin yılda XNUMX milyon yolcuya hizmet vereceğini söyledi.

“Tramvay hattı tamamlandığında taşınan yolcu sayısı günlük XNUMX bin artacak”

Bakan Karaismailoğlu, daha sonra Anafartalar-Şehir Hastanesi-YHT Gar Tramvay Hattının temel atma törenine katıldı. Proje bedelinin XNUMX milyon XNUMX bin lira olacağını belirten Karaismailoğlu, “Projeyi XNUMX yılda tamamlamayı hedefliyoruz. Proje güzergahı boyunca, XNUMX kilometre ray döşeyeceğiz. Hattın kazısı, rayların montajı, durak donatıları, yaya geçitleri ve kavşak düzenlemeleri gibi işlerin tümü günlük hayatın sürdüğü mekânlarda icra edilecek. Proje kapsamında ayrıca yüzde XNUMX yerlilik oranıyla üretilecek XNUMX adet tramvay aracını da temin edeceğiz. Hattımız tamamlandığında, mevcut tramvaylarla taşınan yolcu sayısının günde XNUMX bin artacağını öngörüyoruz. Proje tamamlandığında toplam XNUMXmilyar XNUMX milyon TL fayda sağlanması öngörülmektedir” diye konuştu.


sohbet

Feza.Net

Sii il primo a commentare

Yorumlar

Articoli correlati e pubblicità